Multipower.Creatyna Power 500g Zobacz większe

Tylko online

Multipower.Creatyna Power 500g

3730

Nowy

8 Przedmioty

87,00 zł

Więcej informacji

Producent: Multipower

Naukowcy odkryli, że koty drapieżne czerpią ogromną siłę i energię ze szczególnie wysokiej koncentracji fosfokreatyny w komórkach mięśniowych. Wiadomość ta zrewolucjonizowała sport wyczynowy oraz świat kulturystyki.

Co to jest KREATYNA? (ang. Creatine)
Aby zrozumieć, jaką funkcję w organizmie człowieka spełnia KREATYNA, trzeba zapoznać się z procesem uwalniania energii w organizmie. Głównym źródłem energii potrzebnej do pracy każdego mięśnia jest związek zwany ATP (adenozynotrójfosforan). Podczas krótkich, ale intensywnych ćwiczeń mięśnie czerpią energię z rozpadu ATP. W celu kontynuowania wysiłku musi nastąpić szybka odbudowa ATP. Substancją umożliwiającą ten proces jest fosfokreatyna. Udowodniono, że za zmęczenie mięśni podczas intensywnego wysiłku odpowiedzialny jest spadek stężenia fosfokreatyny w komórce mięśniowej. Bardzo długie badania specjalistów od wspomagania treningu ukierunkowane były na poszukiwanie sposobu szybkiej odbudowy ATP w mięśniu. Owocem tych badań jest KREATYNA, substancja naturalnie występująca w naszym organizmie. Okazało się, że KREATYNA, podawana doustnie w postaci monohydratu przez 5 kolejnych dni w dawce 20 g w ciągu doby, istotnie zwiększa zawartość fosfokreatyny w mięśniach, skracając czas odbudowy ATP. Efektem jest wydłużenie okresu efektywnej pracy mięśni i skrócenie czasu wypoczynku po intensywnym wysiłku. Stwierdzono także, że po 5 dniach dochodzi do znacznego wzrostu stężenia fosfokreatyny w mięśniach i dawkę KREATYNY można zmniejszyć do 2 g na dobę. Działanie KREATYNY znalazło również szerokie zastosowanie podczas ekstremalnie intensywnego wysiłku fizycznego, przerywanego krótkimi przerwami. Dotyczy to takich dyscyplin, jak: sporty walki, podnoszenie ciężarów, gry zespołowe, tenis ziemny, biegi sprinterskie i pływanie.

Badania ostatnich kilku lat, które odkryły nowy mechanizm działania KREATYNY w postaci stymulacji wzrostu białek mięśniowych, a co za tym idzie zwiększenia masy mięśniowej, znacznie poszerzają zakres dyscyplin sportu, podczas uprawiania których warto zażywać KREATYNĘ. Dzisiaj jest ona najpopularniejszym, dozwolonym środkiem wspomagania treningu sportowego.

Skąd pochodzi KREATYNA?
Kreatyna powstaje w ludzkim organizmie. Jest również przyjmowana z pokarmem, występuje w produktach mięsnych.

Rachunek jest prosty: KREATYNA = siła! Najnowsze doniesienia naukowe z Ameryki i Szwecji dowodzą, że dostarczanie KREATYNY podwyższa jej poziom w organizmie. Wyniki badań pokazały także, że testowane osoby były w stanie zwiększyć obciążenie treningowe nawet o 30%, poprzez ponadprzeciętny przyrost beztłuszczowej masy mięśniowej. Dotyczy to zarówno sportowców uprawiających dyscypliny siłowe, jak i wytrzymałościowe, osiągających już granice swoich możliwości.

Dawkowanie sugerowane przez producenta:

przez pierwsze 5 dni należy przyjmowac po 20 g proszku w dawce podzielonej. W następnych dniach dawkę zmniejszyć do 5 g dziennie w jednej porcji. Przyjmować przez 4- 6 tygodni.