Tylko online

Multipower.Easy Move Magnesium 20x20ml

302

Nowy

1 Przedmiot

Ostatnie egzemplarze!

58,00 zł

Więcej informacji

Producent: Multipower

Magnez jest jonem wewnątrzkomórkowym i jednym z ważniejszych czynników prawidłowego funkcjonowania organizmu. Znajduje się głównie w kościach, mięśniach, tkance nerwowej, wątrobie i śledzionie. Aktywuje ponad 300 reakcji enzymatycznych. Wpływa na pobudliwość mięśni prążkowanych. W czasie wysiłki fizycznego jony magnezu hamują w komórce tzw. czynnik rozkurczowy. Niedobór magnezu może powodować kurcze mięśni.
Magnez katalizuje przenoszenie fosforanów z ATP. Bierze czynny udział w syntezie białek, glikolizie, wpływa na układ trawienny, system odpornościowy i gruczoły wydzielania wewnętrznego. Potrzebny jest do mechanizmów termoregulacji. Chroni przez stresem i wspomaga prawidłową pracę serca. Magnez należy podawać z witaminą C w celu odnowy i stabilizacji błony komórkowej. Zwiększona podaż magnezu wymaga zwiększenia witaminy B6. Magnez jest często określany jako najistotniejszy czynnik procesu przemiany materii. Aktywuje ponad 300 enzymów, biorących udział w przemianie węglowodanów, tłuszczów i białek. Ponadto magnez pełni istotną funkcję podczas skurczu mięśni oraz przekazywania impulsów z włókien nerwowych do mięśni. Sportowcy powinny zwracać szczególną uwagę na wystarczające dostarczenie organizmowi magnezu, gdyż jego niedobór może być czynnikiem ograniczającym wydolność fizyczną.

Zwiększone zapotrzebowanie na magnez u sportowców jest wynikiem ich zwiększonej przemiany materii. Ponieważ magnez uczestniczy m.in. w procesie przemiany białek, należy dostarczać go więcej w przypadku zwiększonego ich zużycia. Nie można przy tym zapomnieć, że podczas ciężkiego treningu lub podczas upałów zwiększa się wydalanie magnezu wraz z potem. Z tego powodu sportowcy powinni spożywać od 250 do 500 mg magnezu, co stanowić powinno przeciętną dawkę dzienną. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest korzystanie z preparatów, których spożycie może pokryć zwiększone zapotrzebowanie. Celem powinno by przede wszystkim uniknięcie niedoboru magnezu w organizmie. Aby do tego nie dopuścić najlepiej jest spożywać codziennie ampułkę MAGNESIUM LIQUID zawierającą 250 mg magnezu.

Wartość odżywcza na 100 g / w 1 porcji (20 ml):

  • Wartość energetyczna 206 kJ (48 kcal) / 41 kJ (10 kcal)

    Każda ampułka zawiera:
  • 250 mg magnezu, który stanowi ok. 83% Zalecanej Dawki Dziennej.

    Sposób użycia:
  • Spożywać zawartość 1 ampułki dziennie. Przyjmować doustnie.