Producenci

Informacja

Promocje

Nowe produkty

Najczęściej kupowane

Znaczenie dobrej jakości odzieży sportowej
    Home    0Komentarze
Znaczenie dobrej jakości odzieży sportowej

Każdy, kto uprawia jakąkolwiek dyscyplinę sportu lub po prostu preferuje aktywność ruchową, zdaje sobie sprawę z faktu, jak duże znaczenie ma dobór odpowiedniej odzieży. Swoboda ruchów, termoizolacja, transport wilgoci – to tylko niektóre znane terminy, związane z zakupem odzieży dla aktywnych. Jak umiejętnie dobrać odzież sportową do poszczególnych rodzajów aktywności? Jacy producenci gwarantują najwyższą jakość i najlepsze parametry odzieży? Czy najdroższe zawsze oznacza najlepsze? Odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące odzieży sportowej.

 

Nie tylko komfort i swoboda

 

Projektowanie odzieży, która łączy w sobie takie parametry jak: wygoda, termoizolacja, transport wilgoci oraz dynamika, nie jest zadaniem łatwym. Niemniej jednak renomowani producenci oferują ubrania, które charakteryzują się wszystkimi powyższymi cechami. Przykładem jest marka Under Armour – coraz chętniej wybierany producent zaawansowanej technicznie odzieży sportowej, kładący nacisk na nieustanne rozwijanie swoich produktów. Marka oferuje aż cztery typy odzieży technicznej, różniące się między sobą krojem, zastosowanymi materiałami i  funkcjonalnością:

 

  •        compression – krój, który w największym stopniu przylega do ciała. Odzież jest bardzo elastyczna, jednocześnie nie krępuje ruchów. Wykorzystuje zjawisko kompresji, czyli mocniejszego ucisku na mięśnie, podnosząc ich stabilizację i zwiększając gotowość do intensywnego wysiłku;

 

  •        fitted – linia odzieży dopasowanej, jednak nie tak dokładnie przyciągającej do ciała, jak compression. Gwarantuje dobrą izolację termiczną w połączeniu z wysokim poziomem odprowadzenia wilgoci na zewnątrz;

 

  •        semi-fitted – odzież luźna, która nie przylega do sylwetki, przez co nie zapewnia tak dobrej izolacji termicznej, jak powyższe. Dobrze sprawdza się podczas gier zespołowych, fitnessu czy ćwiczeń na siłowni. 

 

  •        loose – najluźniejszy ze wszystkich krojów odzieży sportowej produkowanych przez Under Armour. Odzież ta bardzo dobrze sprawdza się podczas ćwiczeń ogólnorozwojowych czy rozgrzewki, gdyż gwarantuje wygodny i niczym nieskrępowany zakres ruchu.

 

Odprowadzanie wilgoci

 

Dobrej jakości odzież sportowa ma tą przewagę nad tradycyjnym, bawełnianym dresem, że nawet pomimo kilku warstw, doskonale odprowadza wilgoć na zewnątrz, dzięki czemu nasze ciało będzie suche nawet pomimo intensywnego wysiłku w trudnych warunkach. Kurtka z membraną typu softshell sprawdzi się znacznie lepiej niż tradycyjna bluza, ponieważ ochroni nasze ciało przed deszczem, zimnem i silnym wiatrem.

 

Dopasuj odzież do pory roku

 

W zależności od czynników takich jak: pora roku, temperatura, czas trwania treningu oraz jego intensywność, powinniśmy zadbać o właściwy dobór odzieży sportowej. Nie powinniśmy ubierać się zbyt lekko ani zbyt grubo, jeśli nie sprzyjają temu warunki pogodowe. Należy pamiętać, że temperatura naszego ciała wzrasta ze wzrostem poziomu intensywności treningu, dlatego wczesną wiosną, jesienią lub zimą, najrozsądniejsze będzie włożenie na siebie kilku warstw odzieży, by – w miarę możliwości – sukcesywnie się ich pozbywać. Jeśli ograniczymy się wyłącznie do bielizny termicznej i grubego polaru, nie tylko zafundujemy sobie uczucie dyskomfortu i spocenia, ale również znacząco obniżymy naszą wydajność na treningu. Znalezienie złotego środka jest kwestią mocno indywidualną, zależy w dużej mierze od naszych preferencji i rodzaju aktywności. Na szczęście, oferta producentów odzieży sportowej jest tak szeroka, że bez trudu znajdziemy dobrej jakości ubrania o parametrach idealnych dla naszych potrzeb. 

Komentarze

Komentowanie tylko dla zalogowanych